Developeři se chystají prodat rekordní počet bytů

  • 1 / 6
  • 2 / 6
  • 3 / 6
  • 4 / 6
  • 5 / 6
  • 6 / 6

Developeři chtějí letos prodat až 4300 nových bytů, meziroční nárůst by tak v tomto segmentu byl asi sedm procent. Až polovina projektů má sice spadat do kategorie těch levnějších s cenou do 45 tisíc korun za metr čtvereční, počítá se přesto i se zvýšeným zájmem o luxusní nemovitosti. Stavět se tak bude i v samém centru metropole.  
 
Blízko centra budou ti, kdo se rozhodnou pořídit si některý z nových bytů, jež jsou v Praze 3 na prodej v novostavbě, kterou nabízí developerský projekt skupiny YIT Koti Victoria. 25 komfortních bytových jednotek o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk je v čtyřpatrovém domě v příjemné a klidné lokalitě na území třetí městské části. Byty jsou situovány na rozhraní Malešic a Žižkova, v blízkosti parků Parukářka a Malešický park, na trase metra linky A, poblíž stanice Želivského. Při výstavbě byly použity pouze precizně vybrané materiály a technologie, které budoucím majitelům zabezpečí moderní nízkoenergetické bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou prvky skandinávské architektury a designu. Byty mají terasy, v nabídce je možnost také bezplatná úprava vybraných jednotek na bezbariérové byty. Projekt YIT Koti Victoria byl zkolaudován, a je připraven k nastěhování.
 
BYTY U ŘEKY ČI U PARKU 
Na pomezí Karlína a Libně se dostává do druhé fáze jedinečný rezidenční komplex Dock II River Watch, kde vznikne 65 bytů ve třech nízkopodlažních domech s nadstandardní výbavou. V interiéru tak případní zájemci najdou dřevěné podlahy, velkoformátové keramické dlaždice, podlahové topení v koupelnách aj. Za 1+kk o velikosti 43 metrů čtverečních zaplatí budoucí majitel víc jak čtyři miliony korun, v ceně je dvacetimetrový balkon a možnost parkování. Největší byt, luxusní penthouse (241 m2) s velkoryse řešenými terasami s výhledem na Vltavu stojí 34,5 milionu korun. Dock II River Watch je v nabídce realitní kanceláře Svoboda & Williams, projekt by měl být dokončen na konci roku 2014. 
Nové byty v samém srdci Kbel na Praze 9, v blízkosti parku, který po své revitalizaci láká např. na potůček s tůní, několik dětských hřišť amfiteátr nebo tábornické místo, nabízí společnost Opidum – reality. V osmi vilových domech si mohou zájemci nyní se slevou 10 % vybrat již jen necelých 20 % z celkových 187 bytů 1+kk až 4+kk o rozloze od 36 do 119 metrů čtverečních. Všechny byty jsou vzdušné a prostorné, součástí každého bytu je terasa nebo balkon. Některé byty v přízemí mají předzahrádky. Výhody dostatečného klidu pro skvělé rodinné bydlení a velmi dobrou místní občanskou vybavenost navíc ještě znásobuje výtečná dopravní dostupnost do centra Prahy.
 
PŘÍMO V CENTRU METROPOLE 
Svoboda & Williams prodává také 12 luxusních rezidencí přímo v centru hlavního města, na Starém Městě u Obecního dvora. Je to místo, kde se potkává historie se současností, jedno až třípatrové bytové jednotky jsou umístěny do tří historických budov a jedné novostavby, situovaných kolem areálu zeleného dvora. Ten je určen výhradně pro rezidenty Obecního dvora. Rezidence o velikostech 131 až 412 metrů čtverečních nabídne variabilní dispoziční uspořádání podle požadavků zájemců. 
„Projekt Obecní dvůr představuje jedinečnou kombinaci moderního bydlení nejvyšší kvality a historického kouzla, které je příznačné pro Staré Město,“ řekl časopisu GRAND DEVELOPER Prokop Svoboda, spolumajitel společnosti Svoboda & Williams s tím, že dokončení rekonstrukce a výstavby nové budovy je plánováno na konec roku 2015.
 
BYDLENÍ V ZELENI 
Hostivař, Troja či Jinonice. To vše jsou dnes lokality, kde vznikají projekty určené především milovníkům bydlení v zeleni. Bytový dům Lipnická 1541 nabízí k prodeji dvanáct bytů v cihlovém domě v klidné a žádané lokalitě Na Hrádku v Praze 14. Bytový dům je umístěn nedaleko zástavby rodinných domů. Byty jsou orientovány na jih, za 2+kk o výměře téměř 63 metrů čtverečních zaplatí zájemce 2 600 000 korun. Realitní kancelář Kadlec má v nabídce energeticky úsporné byty v rámci projektu Trigon Hostivař, kde si mohou zájemci dokonce zvolit vnitřní uspořádání podle toho, jak se budou v průběhu let měnit jejich potřeby. „Dnes ideální prostorný byt 2+kk, za pár let dobře řešená 2+1 nebo dokonce 3+kk, které bude řešením bydlení pro mladou rodinu,“ píše se na webu s tím, že balkon, lodžie či terasa  jsou u každého bytu. Některé bytové jednotky jsou vybaveny rekuperací. Cena  2+kk (45,77 m2) s balkonem je 2 290 000 korun. 
Bytový projekt Zelené město 2 pod taktovkou developerské skupiny Daramis group nabídne ve 2. fázi prostorné, funkční a dispozičně řešené bydlení. Novostavba, která se nachází v Praze 9-Hrdlořezích nabízí 13 budov s 333 byty. 
V aktuální nabídce zatím případný zájemce najde nové byty ve čtyřech budovách o velikostech 2+kk až 4+kk. Zelené město 2 předpokládá zahájení stavby na jaře 2013 a dokončení na jaře 2015. V blízkosti je kompletní občanská vybavenost, tramvaj, ale také ovocné sady a zeleň. 
Slevu až 600 tisíc poskytuje pak společnost YIT budoucím vlastníkům v projektu KOTI Troja, který je  umístěný nad vltavskou kotlinou u zoologické a botanické zahrady a nabízí 83 nových bytů. Pražská správa nemovitostí připravila pro klienty dva bytové projekty v blízkosti metra Pankrác i známého parku Jezerka v Praze 4. Rezidence Horní a Nad Studánkou  prošly rozsáhlou rekonstrukcí a nabízejí byty od 1+kk po 4+kk. V Horní přijde 1+kk (24 m2) na 1 784 000 korun. 
Jinonická vyhlídka, která je v nabídce společnosti Tide Reality, je typické bydlení nad Prahou. Poloha domu na svahu nad stanicí metra nabízí otevřené výhledy na centrální části Prahy a na přírodní památku Vidoule. Dům vyrůstá v Praze 5-Jinonicích nad ulici V Zářezu, přímo naproti stanici metra B Jinonická. Je odtud ideální dostupnost centra města, nákupních a zábavních center v okolí i klidných částí Prahy 5 (Prokopské údolí, Vidoule). 
Byty jsou situovány v 1.–5. nadzemním podlaží, v podnoží domu budou obchodní prostory a kanceláře. Byt 4+kk o výměře 119,5 metrů čtverečních stojí včetně dvou garážových stání bezmála deset milionů korun.
 
 
ELIŠKA, NEJVYŠŠÍ OBYTNÁ BUDOVA U NÁS
Stavba bytového domu Rezidence Eliška v pražských Vysočanech, který je s 93,6 metru nejvyšší čistě bytovou budovou v České republice, byla v polovině letošního roku ve svém nejvyšším bodě. Rezidence na křižovatce ulic Freyova a Ocelářská má 25 nadzemních pater. Její výška je mimo jiné výsledkem jednání s Prahou 9, která chtěla na tomto území vytvořit výškovou dominantu, která by tak opticky kompenzovala rozlehlost nedaleké sportovní arény. O byty, jejichž cena začíná na 1,1 mil. korun včetně DPH za necelých 23 metrů čtverečních až po penthousy o výměře víc jak 306 metrů čtverečních v ceně 33 milionů je podle investora velký zájem a  většina bytů v Elišce je prodaná. „Dosud jsme prodali 220 bytů z 282, které jsme uvolnili do nabídky,“ řekl předseda představenstva společnosti Rezidence Eliška Vladimír Lederer. Bytů je v domě celkem 355, zbývající jsou určené k pronájmu. Jde hlavně o jednotky v nižších patrech, které mají výhled na okolní tovární haly. 
Pro mladé zájemce o bydlení v Elišce nad sto metrů čtverečních je připraveno při placení něco navíc: bonus ve výši 3,9 procenta a další dvě procenta na každé, byť i očekávané, dítě do 18 let. 
Stavba začala v říjnu 2011, skončit by měla letos v říjnu či listopadu. Součástí domu bude parkoviště pro 130 aut, 99 garáží v suterénu, fi tness centrum, kavárna, nonstop recepce a další služby. Výhradním prodejem bytového domu je společnost Gaudí. 
 
 
 
Čtěte více
Novinky
Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Nabízíme práci na HPP, VPP, smlouvy i studentům nebo čerstvým absolventům po škole. Získáte náskok před ostatními a zkušenosti, ze kterých můžete těžit po celý život. Naše ... čtěte hned

Speciály
Projekt Rohanské Nábřeží byl spuštěn

Projekt Rohanské Nábřeží byl spuštěn

čtěte hned

Na co si dát pozor při koupi bytu?

Na co si dát pozor při koupi bytu?

Koupě vlastního bytu je významným krokem v našem životě, kterému předchází dlouhé zvažování mnoha PRO a PROTI. Stejnému zvážení by pak měl kupující bytu podrobit i ... čtěte hned

Multifunkční projekty na míru životnímu stylu

Multifunkční projekty na míru životnímu stylu

Lidé a fi rmy, plánující pořízení bydlení, kanceláří nebo nových obchodů ve velkoměstě, jsou podle odborníků stále náročnější. A také neústupnější ve svých ... čtěte hned

Bydlení „na vlaku“ táhne. Lidé nechtějí stát v kolonách

Bydlení „na vlaku“ táhne. Lidé nechtějí stát v kolonách

Dopravní situace ve velkých městech a na příjezdech do nich je čím dál horší, a tak není divu, že řada lidí pomalu ustupuje od bydlení mimo město tehdy, když jsou v případě ... čtěte hned

ESO travel láká na cestu kolem světa s Jiřím Kolbabou

ESO travel láká na cestu kolem světa s Jiřím Kolbabou

Čtvrtý ročník unikátní cesty kolem světa speciálně upraveným boeingem, kterou pořádá cestovní kancelář ESO travel, bude ve znamení novinek. Nejenže se klienti během února a ... čtěte hned

Bydlete s tím nej výhledem!

Bydlete s tím nej výhledem!

Nejvyšší bytový dům v České republice, zkolaudovaný před 10 měsíci. Elegantní 2 věže ve výšce téměř 100 metrů. Perfektní dostupnost centra Prahy.   čtěte hned

Dům s věčnou inspirací

Dům s věčnou inspirací

Představovat čtenářům tvorbu ikony české populární hudby by byla nejspíše ztráta času. Zpěvák, skladatel a producent MICHAL DAVID  je již dnes žijící legendou a tak mi ... čtěte hned

Ulice Kaprova je centrem zábavy na Praze 1

Ulice Kaprova je centrem zábavy na Praze 1

Bary, restaurace .. čtěte hned

Administrativní centra mění podobu města

Administrativní centra mění podobu města

Bývala to často nevzhledná zákoutí nebo proluky, které zarůstaly travou a často byly plné odpadků. Stávaly tam budovy, které zrovna nebyly ozdobou města. Teď tam rostou ... čtěte hned

BusinessMC podporuje developerské projekty

BusinessMC podporuje developerské projekty

Spolupracujeme s GPMEDIA na projektech a jako tvůrci jejich stránek nabízíme možnost výroby a podpory webu nebo portálu za mimořádné ceny. čtěte hned


Anketa

Kde bydlíte?

Hlasovalo již 5782 lidí.